Información del club

Informacion
Actividad | 2025-05-03 12:37 |
País |
![]() |
Federación | Serbian Basketball Association |
Nombre abreviado del club | KK Zmaj (Zmaj) |
Escuela de Baloncesto | KK Zmaj Escuela de Baloncesto |
Manages national team: | Serbia U18 |
Clasificaciones
Mas fuertes en el juego | 592 (Lugar en la clasificación) |
Mas fuertes en la Liga Nacional | 5 (Lugar en la clasificación) |
Mas fuerte en la Liga Int. | 7 (Lugar en la clasificación) |
RT promedio | 230 |
Club de fans | 724 |
Clasificación del club de fans | 253 (Lugar en la clasificación) |
Clasificación de popularidad en la liga internacional | 2 (Lugar en la clasificación) |
Imagen | 2/7 |
Opinión personal | 6/7 |
Estadisticas
Ingreso semanal de los patrocinadores | 41557 Eu |
Máximo importe de los salarios del personal | 61776 Eu |
Nivel de resticciones de intercambios | 7 (Historial) |
Total de intercambios realizados | 5 |
Cambios realizados esta temporada | 0 |
Total de victorias/partidos jugados | 421/710 59% |
Victorias de la temporada/partidos jugados | 25/32 78% |
Cantidad de jugadores a prestámo | 7 |
Odigrali smo 3 neizvesna meča. Prvi protiv Nemačke gde dobismo u poslednjem minutu. Potom protiv Litvanije gde smo gubili ceo meč, preokrenuli 20 razlike i u zadnjem minutu izjednačili i razneli ih u produžecima. Zaista neverovatna pobeda protiv možda najbolje ekipe na prvenstvu. Pitam se da li je ovo prvi put da u ovim takmičenjima dobijemo Litvance? Na kraju poraz protiv Poljaka u produžecima. Šteta i jebiga.
Definitivno smo igrali iznad mogućnosti. Iznenadili smo većinu timova, pokazali karakter u završnicama mečeva i pobedili mnogo jače protivnike. Preostaje meč za 9. mesto, ali ga neću komentarisati jer je nebitan.
Ispunili smo zadati cilj pred takmičenje i više od toga. Sada imamo jasne dokaze da u mladjim selekcijama možemo do dobrih rezultata uz timsku igru i promenu taktika. Ipak glavni preduslov za to jesu igrači. Još jednom molim sve da na skautima izvlače mlađe igrače ispod 16 da bi sledeće i one tamo sezone imali više igrača za U16 i U18 takmičenja.
Sportski pozdrav!


Pobedu u sutrašnjem meču sa Australijom uopšte neću komentaristai pošto ih niko ne vodi i imaju maltene botovsku ekipu.
Prvi meč sa Argentinom me je zato dosta iznenadio. Ne samo zbog pobede iako smo bili autsajderi. Očekivao sam mnogo bolju igru od grača koji ništa nisu uradili na meču. Po meni užasna igra velike većine igrača. Jedino su solidno odigrali Bečanović i Čkonjević. Dok je naravno naš kapiten, franšizni igrač KK Silikon-a, očigledno odigrao meč života. Jako me interesuje kakvu je taktiku postavio protivnički menadžer pa je sve ovako ispalo. Grčevita borba ceo meč, više sa samim sobom nego sa protivnikom. Dominacija u skoku, 14 poena na skok u napadu i čak 5/6 na kontre. Išli smo na takvu taktiku, ali iznenađenje je samo 9 asistencija, iako uopšte nismo igrali izolaciju. Čudnovata odbrana Argentinaca nam nije dozvoljavala da zadržimo prednost od 11 poena i lagano privedemo meč kraju. Na kraju igra živaca i nerava, sa puno preokreta i neizvesnosti. Fernandeš nas je umalo sam pobedio, ali se ipak sjajni Orlović - Kraljević istakao i pokazao zašto je pred njim uspešna košarkaška karijera. Sa 12 poena u poslednjoj deonici i ključnim slobodnim bacanjima u poslednjoj sekundi obezbedio je našoj ekipi veliku pobedu!
Naredni mečevi nisu rezultatski važni, tako da ćemo malo isprobavati taktike i spremati se za još neko iznenađenje u narednoj fazi takmičenja.
Sportski pozdrav!
Prvi meč turnira sa Argentinom rešava sve, jer ako ih dobijemo idemo u top12, a ako izgubimo borimo se za opstanak.
Razočarenje sa visokim igračama se tradicionalno nastavilo tako da očekujem poraze od jačih selekcija i od 30-40 razlike.
Mislim da je vreme da se napravi strategija za naredna takmičenja i da se već od danas planira za U16 sledeće sezone i U18 za dve sezone. Ako me podržavate u ovome uradite sledeće: od sutra pa do kraja sezone na skautima odaberite igrače od 14-15, a svaki drugi dan od 16 godina, poziciju stavite C. Iako opada procenat da se izvuče dobar potencijal obavezno se mora izbeći ova situacija gde nemamo krštenog centra ni za jednu od mlađih selekcija. Tako očekujem da će sledeće sezone biti barem nekoliko visokih igrača za u16, a one tamo više igrača od 18 godina.
Interesantno je da imamo samo 7 igrača od 17 godina i da su čak petorica i dalje u školi. Ovom prilikom bih zamolio sve menadžere koji imaju omladinske timove (youth team) da svoje klince ranije potpisuju i ne drže u školama, jer je maksimalni exp po treningu +3 u školama, dok se posle pobede na mečevima dobija i do +5, tako da sigurno ima računica da se ubace u omladisnke timove što pre.
Glavni igrač nam je Ludi Orlović, poznatiji kao Marko Kraljević, franšizni igrač tima KK Silikon. Smatram ga kapitenom ekipe i očekujem da bude pravi lider i na terenu i u svlačionici.
Nadam se da ćete pratiti mečeve i slati sugestije što se tiče postavke taktike. Sportski pozdrav!
