Mакедонски
Dansk
Deutsch
English
Español
Español (Argentina)
Français
Italiano
Latviešu
Lietuviškai
Magyar
Mакедонски
Polski
Portugues (Brasil)
Simplified Chinese
Türkçe
По-русски
正體中文
Логирај се
Упис во играта
Главна
Информација
Статистики
Ол-Стар ден
Ранг листи
Специјални покани
Главна
Информација
Статистики
Ол-Стар ден
Ранг листи
Специјални покани
Статистика на лигата (Polska.2.1)
Статистика на играчите
Статистика на тимовите
Рекорди-записи
Ранг листа
Поени
Одскокнувања (вкупно)
Одскокнувања (во напад)
Одскокнувања (во одбрана)
Асистенции
Крадење
Блокади
Пресврти на напад
Лични (направени)
Лични (предизвикани)
Слободни фрлања (обиди)
Слободни фрлања (постигнати)
Слободни фрлања во (%)
Шутеви за два поени (обиди)
Шутеви за два поена (постигнати)
Шут за два поени во (%)
Шутеви за три поени (обиди)
Шутеви за три поени (постигнати)
Шут за три поени во (%)
Кошеви од игра (обиди)
Кошеви од игра (постигнати)
Кошеви од игра во (%)
Одиграни минути
Статистика на играчите
↓
Играч
Тим-клуб
Држава
Одиграни утакмици *
Вкупно
Просечно
1
Aurek Kowalczyk
47-400
Poland
16
419
26.2
2
Michał Bukowski
Slawin Lublin
Poland
15
303
20.2
3
Oleg Rodionov
Dzikie Węże
Belarus
12
224
18.7
4
Takvor Burnuchyan
Szelmy i Hultaje
Armenia
16
296
18.5
5
Tai Chu
Berb Basket Team
China
16
278
17.4
6
Yen-Chen Keng
Szelmy i Hultaje
Taiwan
16
267
16.7
7
Slavko Lakovic
Berb Basket Team
Slovenia
16
262
16.4
8
Аверьян Tsvetayev
Szelmy i Hultaje
Russia
16
259
16.2
9
Barnim Marek
Sokół Smolec
Poland
16
258
16.1
10
Erazm Blaszyk
AC Betoniarki
Poland
13
209
16.1
11
Makary Symanski
Berb Basket Team
Poland
16
256
16
12
Yáng Miao
Szelmy i Hultaje
China
16
254
15.9
13
Ivars Miezis
AC Betoniarki
Latvia
13
204
15.7
14
Arkadiusz Jóźwiak
BC Omega Lutynia
Poland
15
231
15.4
15
Rocco Lyfeld
47-400
United States
16
244
15.3
16
Lauri Markkanen
Dzikie Węże
Finland
16
235
14.7
17
Jaime Padriña
Znajomi Sędziego
Spain
17
243
14.3
18
Krzysztof Kononowicz
Berb Basket Team
Poland
16
227
14.2
19
Magnar Brzozowski
47-400
Poland
16
225
14.1
20
Kolby Agaciński
Znajomi Sędziego
Poland
17
236
13.9
21
Fryderyk Olejniczak
Sokół Smolec
Poland
16
222
13.9
22
Freddy Wirawan
Berb Basket Team
Indonesia
16
219
13.7
23
Cong Wang
AC Betoniarki
China
13
175
13.5
24
Michael Swanson
BC Omega Lutynia
Poland
15
186
12.4
25
Jeremiasz Sochan
Sokół Smolec
Poland
16
196
12.3
26
Xi Guai
Poznan BB CLub
China
15
182
12.1
27
Bronislaw Dąbrowski
Znajomi Sędziego
Poland
17
196
11.5
28
Wa Yin Chiang
Dzikie Węże
Hong Kong
17
191
11.2
29
Faustas Birieta
47-400
Lithuania
16
178
11.1
30
Bazilijus Medikis
Znajomi Sędziego
Lithuania
17
187
11
* Минимален број на одиграни утакмици: 8
×
Брз водич
Сокриј
×
Пријавете ја оваа објава