2 edycja Davis Cup!

Witamy w 2 edycji BP Davis Cup. Na tę edycję zdecydowaliśmy się z Šabasem powiększyć grono uczestników i zaprosić do rywalizacji więcej krajów. Następnie otrzymaliśmy kilka wiadomości od różnych prezydentów i ostatecznie do udziału zgłosiło się 5 krajów.

Postanowiliśmy stworzyć nagrodę pieniężną dla zwycięzców. Ponieważ planowaliśmy udział 6 krajów, chcieliśmy, aby pula wyniosła 3 tys. kredytów. Zwycięzcy otrzymają po 750, a drugie miejsce - 250. Ale jedna federacja opuściła konkurs na kilka dni przed jego rozpoczęciem, więc mieliśmy tylko 5 krajów. Postanowiłem więc dołożyć jeszcze 500 kredytów z własnej kieszeni (a Šabas dał mi 250, nie pozwalając mi nic powiedzieć!!! dzięki mu).

Wszystkie 5 krajów miało 3 graczy, każdy w WL3, 4 i 5. Oznacza to, że odbyło się 30 meczów, aby określić, który kraj wygrał ten bardzo zabawny turniej.

Tym razem turniej był bardzo wyrównany. Wszystkie kraje miały graczy, którzy byli bardzo silni w swoich WL, ale bardzo słabi w innych, więc rywalizacja była niesamowita.

CourgettesDesEtoiles z Francji zdominował wszystkich swoich przeciwników w WL5, zdobywając 8 punktów dla swojego kraju. Niemcy i Polska wygrały i przegrały po dwa razy, podczas gdy Polska i Włochy niestety odpuściły niektóre gry.

W WL4 TripleThreat z Niemiec wygrał swoje 4 mecze i zdobył 8 punktów. Wszystkie jego mecze nie były nawet wyrównane, gratulacje dla niego. Polska przegrała tylko z nim i zdobyła 7 punktów. Włochy zrezygnowały z udziału w WL z powodu kontuzji i nie mogły wziąć udziału w zawodach.

W części WL3 reprezentacja Polski reprezentowana przez Matisa wygrała wszystkie swoje mecze, zdobywając 8 punktów! Włochy były tutaj, aby zagrać, ale wygrały tylko jeden mecz, dając swojemu krajowi 5 punktów.

Włochy z wieloma przegranymi meczami zakończyły ten turniej na samym dole rankingu. Na 4. miejscu, z 16 punktami, znalazła się Polska! Nawet jeśli gracze WL3 i 4 wykonali naprawdę świetną robotę, przegrywając tylko 1 mecz, przepadki ich drużyny WL5 kosztowały ich wiele.

Niemcy i Litwa mają po 18 punktów, co sprawia, że walczą łeb w łeb o to, który kraj zajmie 2. i 3. miejsce.

Jak już wiecie, TripleThreat wygrał wszystkie swoje mecze, co oznacza, że pokonał litewskiego gracza. W WL3 zwyciężyła Litwa, więc mecz WL5 zadecydował o tym, która drużyna zdobędzie srebrny medal. Ten mecz był niesamowity. Sporto Baras dominował przez cały mecz, mając +15 w 2. kwarcie i prowadząc 46-37 na półmetku. Pierwsza połowa 3. kwarty przebiegała po jego myśli, gdy nagle drużyna BG Bewegungslegastheniker (co za nazwa!) zaczęła reagować! Na początku ostatniej kwarty Litwa miała tylko 2 punkty przewagi nad Niemcami. Ostatecznie, w czym bardzo pomogło zmęczenie, Niemcy odnieśli zwycięstwo i tym samym zajęli 2. miejsce w turnieju!

A na pierwszym miejscu, po raz drugi, Team France osiągnął 20 punktów! Gratulacje dla CourgettesDesEtoiles, dartag i klinx.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i prezydentom za przyczynienie się do wielkiego sukcesu drugiego Pucharu Davisa. Mamy nadzieję na dalszy rozwój tego turnieju z innymi członkami i prawdopodobnie powitamy Lipińskiego w zespole organizacyjnym w przyszłym sezonie!

+0
Really difficult text to read and understand what's written. Most of managers and their teams who participated was not even mentioned in the article, no brackets or standings, instead of that just a long text to tell what was the final standings between countries. So yeah, I believe it was fun to play for participants and for next season I suggest taking darys to cover this whole cup, he can deliver the same information in more interesting way. -- 98 S 4 d.